Unutulan wordpress admin şifresini sıfırlama

Unutulan wordpress admin şifresini sıfırlama

Herkeze merhabalar,çoğu web tasarımcısının tercihi olan ve günümüzde sıkca kullanılan wordpressi bilmeyen yoktur sanırım, insanlık hali wordpress admin şifrenizi unuttunuz veya birinin eline geçti şifreyi değiştirdi,ve acilen şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor,yapmanız gerekenleri adım adım bu makalede anlatacağım

öncelikle admin panelimize girip son bir kez daha şansımızı deneyelim siteadi.com/wp-admin aşşağıdaki gibi bir ekran bizi karşılayacak.

kullanıcı adımızı ve şifremizi yazıp giriş yapmayı deneyelim,hata verdi giremiyoruz.Bu hatayı düzeltmek için CPanelimize giriş yapalım.(siteadi.com/cpanel) CPanelimize girdikten sonra Databases bölümündeki phpMyAdmin‘e giriş yapalım.

Daha sonra sitemizin kurulu olduğu veri tabanımızı seçelim ve wp_users seçeneğini seçip kullanıcı adımızın olduğu satırdaki bölümü düzenle düğmesine tıklayalım.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz parola kısmına 827ccb0eea8a706c4c34a16891f84e7b kodunu yapıştırın ve sayfa altında git düğmesine tıklayıp kaydedin

şifreniz 12345 olarak değiştirilmiştir. WordPress admin panel şifre değiştirme işlemi bu şekilde arkadaşlar kolay gelsin.

 

Daha sonra wordpress admin paneline admin 12345 yazarak login oluyoruz,aşağıdaki resimde sağ üstte Profilimi düzenle sekmesinden admin bilgilerimize ulaşıyoruz

 

Daha sonra açılan sayfada parolayı değiştirip yeni şifrenizi yazıp giriş yapabilirsiniz,önerimiz şifrenizi hemen değiştirmeniz olacaktır.çünkü 12345 şifreleme kombinasyonu çok kolay olduğundan brute force tarzı programlarla sitenize izinsiz giriş yapabilirler..